Czech Deutsch English
nic (1K)

Jezdecký klub Hippoclub Lednice

Byl založen v roce 2001 jako nezisková organizace. Měl zpočátku ve stavu 5 členů. Nyní má okolo 20-ti členů. Hlavním sponzorem jezdeckého klubu je společnost Hippoclub Lednice s.r.o, která zapůjčuje koně na trénink a vozatajské závody.

Syn majitelů Petr Myslík se ukázal jako velmi zručný a šikovný s prací s koňmi a začal trénovat dvojspřeží koní nejprve s českými teplokrevníky nyní se starokladrubskými bělouši.

Účastní se vozatajských závodů od roku 2003. Ve svých mladistvých letech hned zpočátku obsadil první místo v Podlesí.

Se starokladrubskými bělouši startuje Petr od roku 2009

Od roku 2012 s Petrem jezdí nová přísedící Petra Mártonfiová.

maraton

Vždy se ale nedařilo. Proto musel více trénovat. Konkurence mistrů opratí v ČR i zahraničí je velmi silná.

Rok 2006

duben: Mezinárodní vozatajské závody v Kladrubech n.Lab. „Rudolfův pohár - 12 místo

Rok 2007

Duben - Mezinárodní vozatajské závody v Kladrubech nad Labem.
Červenec - Moravský Krumlov
Srpen - Zlatá podkova v Humpolci
Září - Mezinárodní a národní vozatajské závody v Topolčiankách
Nejlépe se umístil v Moravském Krumlově, celkově na 5 místě.
Reprezentoval Českou republiku v srpnu i na závodech v Rakousku.

Celkově za Českou republiku je Petr Myslík za náš JK v soutěžích dvojspřeží na 8 místě.

"úryvek z tisku"

V soutěži Národní dvojspřeží se blýskl nejlepším maratonem v sezóně Petr Myslík, který si nachodil překážky nadlouho a bylo poznat, že to jeho koním vyhovuje. Všichni absolvovali stejnou trať, takže jeho výkon je porovnatelný s výkony v Mezinárodní soutěži, kde by tento maraton stačil na umístění ve středu startovního pole v této disciplíně.

Při vyhlašování bylo slyšet největší ovace doprovázené máváním vlajky, když si pro cenu šel český jezdec.

Nejlepším i v neděli na parkuru byl Petr Myslík.

Rok 2008

Celý rok 2008 se Petr Myslík věnuje tréninku nového dvojspřeží ze stáje společnosti Hippoclub Lednice, a to jsou starokladrubští bělouši: valach Favory Efigia a kobylka Efira.

Rok 2009

V sobotu 25. dubna se konaly první vozatajské závody v Mikulově, kde Petr Myslík s Pavlem Kobíkem obsadili krásné 3. místo se svým novým dvojspřežím starokladrubských běloušů.

Pak o víkendu 16. a 17. května se vypravili na vozatajské závody do Rakouska do Guttenbrunnu, kde obhájili celkově   5. místo.

Rok 2010

V tomto roce opět Petr Myslík spolu se svým přísedícím Pavlem Kobíkem zkoušeli své schopnosti na vozatajských závodech v Mikulově. Závod se konal 3. - 4. července a naši hoši vybojovali pěkné 4. místo.

Ve dnech 14. - 15. srpna 2010 se konaly vozatajské závody v rakouském Guttenbrunnu - Petr Myslík s přísedícím Pavlem Kobíkem zde opět obsadili 5. místo.