Czech Deutsch English
nic (1K)
 

REKREACE

Zámek Lednice

Otevírací doba:

duben a říjen 9.00 – 16.00 (pouze soboty a neděle, ve všední dny na objednávku)
září – denně mimo pondělí 9.00 – 16.00
květen – srpen denně mimo pondělí 9.00 – 17.00 (polední přestávka 12.00 – 13.00)

Zámecký skleník v Lednici

Nemusíte být zanícený biolog ani vlastnit vysvědčení s jedničkou z přírodopisu, aby vás návštěva zámeckého skleníku nadchla. Vlastně je možná lepší, když vás flóra příliš nezajímá: tahle část expozice člověka dostane svojí bezprostředností, originalitou a autentičností. Na hlavu kape horká voda, v uších zní šplouchání zlatých kaprů v jezírku, na nosní dírky útočí divoká vůně orchidejí. Vzduch těžkne vedrem a krůpěje rosy se třpytí v drobných kapičkách v listoví…

Otevírací doba:

únor, březen, listopad a prosinec – pouze soboty a neděle od 9 do 16 hodin
duben a říjen – denně mimo pondělí od 9 do 16 hodin
květen až září – denně mimo pondělí od 9 do 17 hodin (polední přestávka 12.00 – 13.00)

Minaret

Kde se vzal, tu se vzal - stanul vprostřed lednického parku (asi dva kilometry od zámku) minaret. Velmi nepravděpodobná představa, avšak mnoha lidem, kteří by snad chtěli nad důvodem jeho vzniku polemizovat, by se mohla zdát nejpřijatelnější. Střední Evropa byla vždycky zemí křesťanů a spíš než "svatou válku" znala "bratrovražedné boje" mezi katolíky a protestanty. To měl nějaký Lichtenštejn za milenku muslimku? Nebo se chtěl srovnat s Bohem a dokázat mu svou neohroženost? Či jak to bylo?

Otevírací doba:

duben a říjen denně mimo pondělí od 9 do 16 hodin
květen až září denně mimo pondělí od 9 do 17 hodin (polední pauza od 12 do 13 hodin)

 

Janův hrad

Zdá-li se vám (stejně jako většině návštěvníků) Lednice příliš nádherná na to, abyste ji opustili v den příjezdu, vydejte se na delší putování k Janově hradu. Janohrad je umělá romantická zřícenina, projektovaná Josephem Hardmuthem (ano, je to ten, co vymyslel tužku a postavil i místní Minaret). Od Lednického zámku je vzdálena asi čtyři kilometry. Nechce-li se vám jít pěšky, můžete sem doplout v loďkách nebo se svézt v kočáře, taženém dvouspřežím bujných koní.

Otevírací doba:

duben a říjen pouze soboty a neděle 9.00 – 16.15
květen až září denně mimo pondělí 9.00 – 16.15

K dalším zajímavým objektům volně roztroušeným po LVA patří Obelisk, Akvadukt, Lovecký zámeček, Apollónův chrám, Nový dvůr, Tři Grácie, Kaple svatého Huberta, Rendez-Vous (Dianin chrám), Belveder, Hraniční zámek, Rybniční zámeček, Zámek Valtice a Kolonáda – Reistna. Informace o nich najdete v turistickém průvodci, který Vám rádi prodáme na recepci.

Celý Lednicko-Valtický areál můžete projet na kolech. Všude vedou cyklotrasy a vinařské stezky. Možnost zapůjčení kol v penzionu.

K pámátkám se dostanete na koních, kočárech nebo lodí po zámecké Dyji.

více na www.zamek-lednice.cz

 
 
 
 
SVOPA | www.ivoxis.cz | 2015